Już po raz 12 organizowany jest konkurs wiedzy prewencyjnej pn. "Jestem Bezpieczny", którego organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Współorganizatorami konkursu są Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Lublinie ,a także organy administracji rządowej i samorządowej. Konkurs organizowany jest w czterech etapach : eliminacje szkolne, gminne , powiatowe oraz finał wojewódzki. Swym zakresem obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem drogowym, zasadami udzielania pierwszej pomocy, problematyką uzależnień, służbami alarmowymi oraz elementarną wiedzą z zakresu prawa.
W eliminacjach gminnych ,które odbyły się w kwietniu br. udział wzięły drużyny ze szkół podstawowych w Krasnem, Kaniem, Lisznie, Pawłowie i Wólce Kańskiej. Zwycięsko wyszła z tej tury drużyna z Krasnego, co zapewniło jej awans do eliminacji powiatowych. W dniu 23 maja br. w Szkole Podstawowej w Stawie odbył się konkurs na szczeblu powiatowym. Tu również drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krasnem w składzie : Mucha Krystian, Błaziak Weronika, Nawrocka Olga, Bochniak Daniel, Gruszka Karolina oraz Petrykowski Szymon była najlepsza. Drużyny z powiatu chełmskiego rywalizowały w teście wiedzy, prezentacji plakatu oraz widowisku profilaktycznym. Uczniowie z Krasnego od niemal od początku biorą udział w konkursie "Jestem Bezpieczny", parokrotnie zajmując czołowe miejsca w eliminacjach powiatowych i wojewódzkich. Zwycięstwo w tym roku zaprowadziło ich do finału wojewódzkiego w Kraśniku, który odbędzie się 30 maja w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.
Nagrody dla naszych uczestników w eliminacjach gminnych i powiatowych konkursu "Jestem Bezpieczny" ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rejowcu Fabrycznym w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki na rok 2012.

Konkurs wiedzy prewencujnej Jest - galeria zdjęć