Poniedziałek, 15 lipca 2024     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

  

  

Szanowni Państwo!wojt

  

W związku z faktem zainteresowania jakie przejawiają rodzimi i zagraniczni inwestorzy terenami pod inwestycje przemysłowe w Gminie Rejowiec Fabryczny, chciałbym przybliżyć Państwu ofertę naszej gminy i zapewnić, że wybór Gminy Rejowiec Fabryczny jako lokalizacji dla przemysłu, produkcji czy zaplecza logistycznego będzie bardzo korzystny dla obydwu stron. Gmina Rejowiec Fabryczny ma dogodne położenie komunikacyjne, przy krajowej sieci drogowej (Nr 12 i 17) oraz kolejowej (Nr 7), które z punktu widzenia produkcji i dystrybucji towarów ma niebagatelne znaczenie.

Część terenów Gminy Rejowiec Fabryczny o pow. ok. 27 ha została włączona do Mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kompleks terenów pod inwestycje przemysłowe leży wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 839, która ma bezpośrednie połączenie z drogą krajową S 12.  W bliskim sąsiedztwie znajduje się bocznica kolejowa, oraz Port Lotniczy Lublin.

Dodatkowymi atutami jest korzystna sytuacja na lokalnym rynku pracy gwarantująca rekrutację odpowiedniej ilości pracowników. Istnieje możliwość współpracy z instytucjami rynku pracy (m.in. Urząd Pracy), które umożliwią zatrudnienie pracowników na preferencyjnych warunkach.

W imieniu władz samorządowych zapewniam pomoc przy załatwianiu spraw formalno-prawnych związanych za realizacją inwestycji (m.in. stosowne decyzje wymagane przez prawo). Gmina Rejowiec Fabryczny jest życzliwa wobec inwestorów. Wierzymy, że ewentualna lokalizacja Państwa inwestycji  na naszym  terenie przyniesie zarówno Państwu jak i Gminie wymierne korzyści i owocną współpracę.


Z poważaniem
Zdzisław Krupa
Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny