Środa, 15 maja 2024     Kontrast:

Dzięki funduszom pozyskanym z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich w ramach Programu Integracji Społecznej oraz środków samorządu Gminy Rejowiec Fabryczny budynek po starej szkole podstawowej w Gołębiu poddano gruntownemu remontowi oraz modernizacji. Przebudowano instalację grzewczą z pieców kaflowych na centralne ogrzewanie z nowoczesną kotłownią olejową, wymieniono okna i podłogi,wybudowano i przystosowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych łazienki i węzeł sanitarny,odremontowano i wyposażono kuchnię. Dzięki tym pracom uzyskano 3 pomieszczenia mieszkalne dla 10 osób ,wyposażone w tapczany, szafy i inny sprzęt potrzebny do zamieszkania.

Mieszkanie chronione zapewnia całodobową opiekę dla osób tam mieszkających wraz z wyżywieniem. Zadbano także o otoczenie budynku. Nasadzono nowe krzewy , urządzono miejsce wypoczynku z ławeczkami i klombem. Uroczyste otwarcie mieszkań chronionych miało miejsce w dniu 19 lipca 2010 r. z udziałem przedstawicieli różnych środowisk gminnych , powiatowych i wojewódzkich.

Mieszkania chronione w Gołębiu - 1

Mieszkania chronione w Gołębiu - 2