Środa, 15 maja 2024     Kontrast:

W ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rejowcu Fabrycznym w roku 2010 r. utworzono place zabaw jako formę miejsc rekreacji i wypoczynku - wiejskie place zabaw jako pozaszkolna forma organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. W okresie od lipca do września br. wyposażono place zabaw w miejscowościach : Krasne, Wólka Kańska oraz Pawłów. W roku 2011 planowane jest utworzenie placów zabaw w kolejnych miejscowościach Gminy Rejowiec Fabryczny.

Na uwagę zasługuje też inicjatywa mieszkańców wsi Liszno- Kolonii i Leszczanki polegająca na utworzeniu wiejskiego centrum integracji i wypoczynku w Leszczance - ogrodzony plac wyposażony w urządzenia zabawowe dla dzieci, ławki i zagospodarowany zielenią. Realizacja zadania była możliwa dzięki uzyskaniu dotacji przez grupę młodych ludzi w konkursie grantowym Fundacji Pro Bono PL z siedzibą w Warszawie oraz środków własnych Gminy Rejowiec Fabryczny.

Wiejskie place zabaw - 1

Wiejskie place zabaw - 2