Środa, 15 maja 2024     Kontrast:

Projekt realizowany był ze środków unijnych w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" objętego PROW na lata 2007- 2013, którego celem jest poprawa jakości życia na obszarach wiejskich. Inwestycja realizowana była od września 2009 roku do sierpnia 2011 roku.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 986 305,66 zł, w tym 387 741,00 zł z dofinansowania z PROW na lata 2007 -2013. W ramach inwestycji rozbudowano istniejący budynek o powierzchni 172 m2 wyposażony w garaż na samochód OSP i 2 sale użytkowane jako świetlica. Po rozbudowie powierzchnia całkowita świetlicy wynosi 266 m2 i wyposażona jest ona w: 2 garaże OSP z zapleczem do przechowywania sprzętu, salę spotkań, świetlice z zapleczem socjalnym, zespół wc wraz z przydomową oczyszczalnią, kotłownię na olej opałowy.

Budynek jest siedziba OSP w Kaniem. Część biurowo-socjalna przeznaczona jest na okresowe zebrania członków Straży Pożarnej, świetlica - na organizowane przez Straż uroczystości i zgromadzenia, garaże - na wozy i sprzęt strażacki.

Wykonawcą robót był Zakład Instalacji i Urządzeń Przemysłowych i Energetycznych "ENSTAL" Henryk Nachuniak z Pokrówki.

Przebudowa i rozbudowa remizy-św - galeria zdjęć