Środa, 15 maja 2024     Kontrast:

14 listopada 2013 roku w obecności przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych dokonano oficjalnego otwarcia wyremontowanego odcinka drogi powiatowej Pawłów-Henrysin.

Długo oczekiwana przez mieszkańców miejscowości gmin Rejowiec Fabryczny, Rejowiec i Chełm inwestycja została sfinansowana ze środków finansowych Starostwa Powiatowego w Chełmie w wysokości 2 296 610 zł, Gminy Rejowiec Fabryczny 567 495 zł, Gminy Rejowiec 460 595 zł oraz Gminy Chełm 100 000 zł. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 859 900 zł.

W uroczystościach otwarcia i poświęcenia drogi uczestniczyli między innymi: Wojewoda Lubelski Pani Jolanta Szołno- Koguc, Wicemarszałek Pan Krzysztof Grabczuk, Starosta Chełmski Pan Paweł Ciechan, Radni Zarządu Powiatu Chełmskiego, Wójtowie Gmin Chełm, Rejowiec i Rejowiec Fabryczny, Burmistrz Miasta Rejowiec Fabryczny, Radni Gminy Rejowiec Fabryczny oraz mieszkańcy Pawłowa. Poświecenia dokonał proboszcz Parafii Pawłów ksiądz kanonik Wiktor Łopuch w obecności proboszcza parafii Podgórze księdza Marka Jana Żyszkiewicza.
W ramach inwestycji ułożono 8,5 km asfaltu oraz 1500 m chodnika z kostki w m. Pawłów. Wykonano także nowe zjazdy do gospodarstw i zainstalowano nowe oznakowanie drogi i aktywne znaki diodowe przy przejściach dla pieszych.

Fatalny stan drogi był prawdziwym utrapieniem zarówno dla mieszkańców Pawłowa, Krzywowoli jak i innych miejscowości leżących przy tej drodze. Dzięki remontowi znaczna część Gminy Rejowiec Fabryczny uzyskała znaczący skrót dojazdu do Chełma. Wieloletnie starania Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny Pana Zdzisława Krupy oraz radnych gminy z terenu Pawłowa i Krzywowoli jak i samych mieszkańców tych miejscowości przy przychylnym podejściu Starosty Chełmskiego Pawła Ciechana przyniosły w końcu długo oczekiwany efekt.