Środa, 15 maja 2024     Kontrast:

26 czerwca 2014 r. dokonano odbioru końcowego rozbudowy oczyszczalni ścieków w Pawłowie. W ramach inwestycji, której koszt wyniósł 1 428 324 zł, zwiększono wydajność dobową oczyszczalni z 45 m3 do 100 m3 / na dobę. Oczyszczalnia pracuje jako mechaniczno-biologiczna w technologii "BIOVAC". Wykonawcą modernizacji było Przedsiębiorstwo "Technobud. Sp. z o. o." z Chełma. Na to zadanie gmina otrzymała dofinansowanie z programu PROW 2007-2014 w wysokości 481 000 zł.

Inwestycje ekologiczne

W dniu 30.06.2014 zakończono także modernizację ujęć wody w Lisznie i Wólce Kańskiej-Kolonii. W ramach rozbudowy ujęcia wody w Lisznie przebudowano pomieszczenia technologiczne, zamontowano kompletną linię technologiczną do uzdatniania wody, nowe pompy głębinowe, rurociągi tłoczne, oraz rurociągi i armaturę w obudowach studziennych. Na ujęciu w Wólce Kańskiej-Koloni wymieniono kompletny zestaw hydroforowy ze sterowaniem i sondą poziomu wody. Zmodernizowano także budynek ujęcia. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo "ENSTAL" Henryk Nachuniak z Pokrówki. Ogólny koszt rozbudowy wyniósł 926 451 zł. Gmina Rejowiec Fabryczny otrzymała dofinansowanie z programu PROW 2007-2014 w wysokości 515 000 zł na ujęcia wody.

Inwestycje ekologiczne - 2

Inwestycje Ekologiczne - 3