Środa, 15 maja 2024     Kontrast:

Odnowa i rozwój wsi w Lisznie W 2013 roku Gmina Rejowiec Fabryczny rozpoczęła realizację zadani pod nazwą ,, Zagospodarowanie centrum miejscowości Liszno” w ramach działania,, odnowa i rozwój wsi” , zadania przewidują rozbudowę obecnego budynku w którym mieści się Ośrodek Zdrowia. W wybudowanym budynku będzie mieściła się biblioteka publiczna z czytelnią, świetlica dla mieszkańców oraz dodatkowe pomieszczenia lekarskie wraz z nową kotłownią. Budynek będzie miał 550 m2 powierzchni użytkowej. W ramach zadania już wybudowano wewnętrzną drogę asfaltową, plac imprez okolicznościowych o powierzchni 1530 m2, parking i dywanik przy drodze gminnej. Zakończenie budowy przewidziane jest w sierpniu 2014 roku. Wartość zadania zamknie się kwota 1 500 320 zł z czego dotacja unijna wyniesie 500 000,00 zł.