Czwartek, 20 czerwca 2024     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

 

Regioset

 

Transmisja sesji Rady Gminy

solary rejowiec 

PORTAL SOLARY-REJOWIECFABRYCZNY

czyste powietrze

 

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

 

 

tablica informacyjna

tablica informacyjna
 

 

W październiku 2016 r. zakończono przebudowę drogi Nr 112776 L Kanie – Stacja – Liszno Kolonia (Koziniec) na odcinku o długości 3400 m. Projekt ten współfinansowany został ze środków unijnych w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020”.

Zakres wykonanych prac objął następujące elementy:

  • Roboty przygotowawcze;

  • roboty ziemne;

  • budowę przepustów;

  • podbudowę;

  • przebudowę nawierzchni;

  • zjazdy;

  • oznakowania;

  • roboty wykończeniowe;

  • budowę chodnika wraz ze zjazdami.

Przebudowany odcinek drogi łączy drogę powiatową Nr 1811L Borowica – Chojno Nowe z droga gminną Nr 104600L relacji Leszczanka – Wólka Kańska.

Inwestycja ta znacząco wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców miejscowości. Dzięki przebudowie istniejącej drogi mieszkańcy miejscowości Liszno Kolonia będą mieli skrócony dojazd do pobliskiej Stacji PKP znajdującej się w miejscowości Kanie – Stacja. Przebudowany odcinek drogi skróci także mieszkańcom dojazd do szkoły, kościoła, ośrodka zdrowia, biblioteki publicznej, świetlicy wiejskiej w miejscowości Liszno.

Wykonawcą zadania była firma Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe Włodawa Sp. z o o. z siedzibą w Strupinie Dużym.

Całkowity koszt operacji wyniósł 2 126 082, 62 zł.

Kwota dofinansowania z Programu Rozwoju Obszaru Wiejskich na lata 2014 – 2020 wyniosła 1 352 826, 00 zł.

1

1
 2
2
 

3

3