Przypominamy, że od 16 czerwca 2014 roku można ubiegać się o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Karta przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci:

• w wieku do ukończenia 18 roku życia,

• w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej,

• bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Ważne jest, aby w chwili składania wniosku rodzina spełniała ww. warunki. Jeśli w chwili składania wniosku rodzina nie ma na utrzymaniu co najmniej trojga dzieci spełniających wymienione wyżej warunki, Karta Dużej Rodziny nie będzie przysługiwała żadnemu z jej członków.

Poniżej został umieszczony graficzny baner, który umożliwia przekierowanie do podstrony internetowej

zawierającej nową animację video ukazującą poszczególne etapy procesu zdobycia Karty Dużej Rodziny. Znajdą, też Państwo w nim informacje o zniżkach i oszczędnościach oferowanych dzięki Karcie oraz odnośnik do pobrania stosownych dokumentów KDR.

baner kdr

Rodziny, które chcą uzyskać Kartę Dużej Rodziny zapraszamy do siedziby Urzędu Gminy w Rejowcu Fabrycznym, ul. Lubelska 16, pok Nr 11 tel. 82 566-42-11.