Infooprojekcie

Projekt pn. „STRÓJ LUDOWY – ŹRÓDŁO TRADYCJI” jest projektem społeczno -kulturalnym , którego głównym celem jest upowszechnienie kultury ludowej odwołującej się do lokalnych tradycji , promocja lokalnego zespołu „ECHO” a także promocja pozytywnych postaw mieszkańców naszej Gminy. Potrzeba realizacji zadania publicznego pn.„STRÓJ LUDOWY – ŹRÓDŁO TRADYCJI” wynika z dążenia lokalnej społeczności do aktywizacji kulturowej i chęci wzbogacenia ubogiej oferty kulturalnej w środowisku wiejskim. Zespół „ECHO” odwołujący się w swej działalności artystycznej do tradycji folkowej jest zespołem „młodym” i stażem działalności i duchem – tworzą go w większości przedstawiciele młodego pokolenia. Echo składa się z jedenastu osób – ośmiu kobiet (mieszkanki sołectwa Gołąb) i trzech mężczyzn (mieszkańcy sołectwa Wólka Kańska). W swoim repertuarze posiada pieśni ludowe , śpiewane z nowoczesną nutą ,ale wciąż pozostające w kręgu pieśni i obrzędów ludowych. Od samego początku Zespół aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Gminy Rejowiec Fabryczny , ma za sobą pierwszy debiut i sukcesy na szczeblu powiatowym oraz regionalnym. W 2015 r. „ECHO” brał udział m.in. w XXI Regionalnym Przeglądzie Piosenki i Przyśpiewki Ludowej w Rejowcu , V Powiatowym Festiwalu Piosenki Strażackiej w Dorohusku , II Międzynarodowym Festiwalu Ludowym „Łączy Nas Kultura” w Łopienniku Nadrzecznym oraz Festiwalu Dwóch Dolin – XII Trawnicka Zaciera w Trawnikach.

Projekt obejmuje zakup strojów dla zespołu „ECHO” oraz opracowanie i wydruk ulotki promującej zespół. Podsumowaniem zadania będzie występ zespołu „ECHO” na tegorocznych dożynkach gminno-parafialnych.

Projekt „Strój ludowy – źródło tradycji ” realizowany przez Stowarzyszenie „AKTYWNI” w okresie od 15 czerwca do 30 października 2015 r. współfinansowany przez Gminę Rejowiec Fabryczny w ramach zadania publicznego „Upowszechnianie kultury i sztuki”.