naglowek1

Celem projektu było

zwiększenie szans edukacyjnych dzieci w wieku 3 – 4 lat w  15- osobowym Punkcie Przedszkolnym w Krasnem.

Projekt skierowany był do dzieci 3 - 4 letnich zamieszkałych na terenie Gminy Rejowiec Fabryczny, posiadających utrudniony dostęp do edukacji przedszkolnej  i nie uczestniczących dotychczas w edukacji przedszkolnej.

W ramach projektu zapewniono dzieciom bezpłatnie:

• Zajęcia wychowawcze
  • Zajęcia dydaktyczne dodatkowe (język angielski, zajęcia logopedyczne, gimnastyka korekcyjna, rytmika)
  • Wyjazdy edukacyjne do teatru i zoo
  • Zakup paczek okolicznościowych na mikołajki i Dzień Dziecka
  • Wyprawki (plecaczek, piórnik, fartuszek, woreczek)
  • Spotkania i konsultacje z psychologiem o charakterze edukacyjnym dla Rodziców/Opiekunów

Gmina Rejowiec Fabryczny będzie kontynuować prowadzenie Punktu Przedszkolnego i do 31 sierpnia 2015 r. prowadzi nabór uzupełniający na rok szkolny 2015/2016.

Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 15.

Szczegółowe informacje pod nr telefonu: 82 5664 716 i 82 5664 110  w Szkole Filialnej w Krasnem lub w Zespole Szkół w Pawłowie.

Formularze zgłoszeniowe dostępne na stronie: www.ug.rejowiec.pl przyjmowane będą w Szkole Filialnej w Krasnem lub w ZS w Pawłowie do dn. 31.08.2015 r.

W „Bajecznym przedszkolu” oprócz odnowionych i dobrze wyposażonych sal zapewniamy dzieciom fachową opiekę, rodzinną atmosferę, zabawę i realizację zadań edukacyjnych, co efektywnie i skutecznie będzie stymulować ogólny rozwój każdego dziecka. Mamy nadzieję, że opieka nad dziećmi w Punkcie Przedszkolnym stworzy rodzicom możliwość podjęcia pracy zawodowej, a zajęcia ze specjalistami będą wsparciem w niełatwym procesie wychowawczym.

Do pobrania:

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007 – 2013

Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach.

Działanie 9.1.Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty

Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej