Poniedziałek, 15 lipca 2024     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

 

Regioset

 

Transmisja sesji Rady Gminy

solary rejowiec 

PORTAL SOLARY-REJOWIECFABRYCZNY

czyste powietrze

 

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

 

Dnia 20 sierpnia 2023 roku odbyły się Gminno-Parafialne Dożynki w Kaniem. Organizatorami imprezy byli Gmina Rejowiec Fabryczny, Gminny Ośrodek Kultury, Parafia pw. Św. Piotra i Pawła w Kaniem, Rada Sołecka wsi Kanie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kaniem, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Kanie Gmina Rejowiec Fabryczny. Święto Plonów rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. Romana Knysia. Starostami Dożynek byli: Dorota Mazurek z Kaniego oraz Józef Kałkucki z Kaniego. Korowód wieńców dożynkowych przeszedł pod świetlicę wiejską w Kaniem. Oficjalnego rozpoczęcia dożynek dokonał Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny Zdzisław Krupa. Głos zabrali również zaproszeni goście.

W części artystycznej zaprezentowali się następujący wykonawcy Zespół Śpiewaczy Echo z Gołebia, Zespół Śpiewaczy Seniorki z Wólki Kańskiej, Stylowa Orkiestra Taneczna z Lublina, Zespół dziecięco-młodzieżowy Łyszcz z Pawłowa, Zespół Wokalny Samorządowego Odrodka Kultury i Sportu w Izbicy, Zespół Śpiewaczy Radość z Liszna, Zespół Śpiewaczy Pawłowianki z Pawłowa. Podczas imprezy dostępne były bezpłatnie atrakcje dla dzieci: dmuchana zjeżdżalnia, karuzela,  malowanie twarzy, baloniki. Swoje stoiska wystawiły także: KRUS o. Chełm oraz Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Chełmie. Stoiska gastronomiczne przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich: Jazgot z Liszna, Krzywowolanki z Krzywowoli, Jutrzenka z Krasnego.

W czasie dożynek rozstrzygnięto także konkursy na tradycyjny wieniec dożynkowy, najsmaczniejsze ciasto, tradycyjny chleb. Komisja konkursowa spośród dwunastu zgłoszonych wieńców postanowiła przyznać trzy pierwsze miejsca: 1. Sołectwo Gołąb, 2. Sołectwo Wólka Kańska, 3. Sołectwo Liszno-Kolonia. Przyznano również trzy wyróżnienia dla Sołectwa Kanie, Sołectwa Wólka Kańska-Kolonia, Koła Gospodyń Wiejskich Bzdunki z Pawłowa. Pozostałe wieńce otrzymały wyróżnienia. Do konkursu na najsmaczniejsze ciasto zgłoszonych zostało 12 wypieków. Pierwsze miejsce przypadło dla Koła Gospodyń Wiejskich Bzdunki z Pawłowa za sernik z jabłkami, drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Jazgot w Lisznie za Dożynkowiec, trzecie miejsce zajęła Jadwiga Prokopiuk za Pawi Ogon. Wyróżnienie dostała Ewa Pacan za sernik oreo. 

W konkursie na tradycyjny chleb zgłoszonych zostało 10 chlebów. Pierwsze miejsce otrzymała Reanata Kubacka za chleb pszenno-żytni 7 ziaren, drugie miejsce Koło Gospodyń Wiejskich Bzdunki z Pawłowa za chleb pszenny z prażona cebulką, trzecie miejsce Wiesław Pacan za chleb pszenno-żytni z ziarnami. Wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich Jutrzenka z Krasnego.

Podczas dożynek rozstrzygnięto konkurs organizowany przez KRUS oddział w Chełmie dla rolników z terenu gminy oraz konkurs wiedzy o Gminie Rejowiec Fabryczny. Impreza zakończyła się zabawą, podczas której występował zespół JAK. Gmina Rejowiec Fabryczny była fundatorem nagród w konkursach dożynkowych. Sponsorami imprezy byli: Dorota i Stanisław Mazurek, Ewa i Robert Tybur,  Ryszard i Bożena Świeca, ECO HARPOON Recycling Sp. z o.o., Chełmski Park Wodny. Kotyliony dożynkowe zostały wykonane przez KLUB Senior + działający na terenie Gminy Rejowiec Fabryczny.

20230820 114500 20230820 114829

20230820 114829
 20230820 133844 20230820 135921
20230820 135921