SPRAWOZDANIE Z KONSULTACJI Z MIESZKAŃCAMI KANIE-STACJA

W SPRAWIE WPROWADZENIA NAZW ULIC W MIEJSCOWOŚCI KANIE-STACJA

Zgodnie z zarządzeniem nr 21/2021 Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny z dnia 10 marca 2021 r. w dniach od 15.03.2021 r. do 09.04.2021 r., odbyły się konsultacje z mieszkańcami Kanie-Stacja, których przedmiotem było wprowadzenie nazw ulic w Kanie-Stacja.

Ogłoszenie o konsultacjach umieszczone zostało na stronie internetowej gminy Rejowiec Fabryczny www.ug.rejowiec.pl, stronie Facebook gminy oraz w Biuletynie Informacji Publicznej gminy, a także na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy Rejowiec Fabryczny oraz na tablicach informacyjnych na terenie sołectwa Kanie-Stacja.

Do udziału w konsultacjach uprawnieni byli wszyscy dorośli mieszkańcy Kanie-Stacja.

Opracowanie zawierające opis i schemat proponowanego przebiegu ulic oraz ich nazw zostało umieszczone wraz z ogłoszeniem o konsultacjach i ankietą konsultacyjną w formie elektronicznej: w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej gminy www.ug.rejowiec.pl, na stronie Facebook gminy, a także na tablicach ogłoszeń w miejscowości Kanie-Stacja oraz w Urzędzie Gminy Rejowiec Fabryczny.

Uczestniczący w konsultacjach mieszkańcy mogli wnosić na piśmie lub w formie elektronicznej na ankiecie konsultacyjnej opinie i uwagi oraz propozycje zmian do przedstawionego projektu.

W czasie trwania konsultacji do Urzędu Gminy Rejowiec Fabryczny wpłynęło 78 ankiet konsultacyjnych, co oznacza że w konsultacjach wzięło udział nieco ponad 44% pełnoletnich mieszkańców Kanie-Stacja. Analiza ankiet przedstawia się następująco:

Nazwa ulicy

Długa

DĘBOWA

Jodłowa

78 ankiet na 176 mieszkańców msc. Kanie-Stacja.

Następnie analiza ankiet zostanie poddana ocenie zespołu z udziałem sołtysa i radnego miejscowości, pracowników Urzędu Gminy i przygotowany zostanie projekt uchwały z 19 nazwami ulic dla miejscowości Kanie-Stacja wraz z załącznikiem graficznym.

Wójt Gminy Rejowiec Fabryczny

Zdzisław Krupa

Rejowiec Fabryczny, 20.04.2021 r.