Informujemy, iż od 1 lipca 2019 r. zaczęły obowiązywać nowe ogólnokrajowe formularze informacji i deklaracji podatkowych (dla osób fizycznych - informacje o gruntach, informacje o nieruchomościach i obiektach budowlanych, informacje o lasach oraz dla osób prawnych - deklaracje na podatek rolny, leśny i od nieruchomości) wraz z załącznikami.

Ustawa z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (Dz. U. z 2018 r. poz. 2244) zastępuje – przewidziane obecnie dla rad gmin – upoważnienie do określania wzorów formularzy informacji i deklaracji na podatek rolny, leśny i od nieruchomości upoważnieniem dla ministra właściwego do spraw finansów publicznych do wydania rozporządzeń w sprawie jednolitych wzorów formularzy deklaracji na podatek rolny, leśny i od nieruchomości.

Nowe formularze (składane w wersji papierowej i elektronicznej) mają zastosowanie do informacji i deklaracji dotyczących podatków, z tytułu których obowiązek podatkowy powstał po 1 lipca 2019 r. Jeżeli obowiązek podatkowy powstał przed 1 lipca 2019 r. zastosowanie będą miały dotychczas obowiązujące wzory informacji i deklaracji uchwalone przez Radę Gminy Rejowiec Fabryczny. Nie będzie również trzeba wymieniać wszystkich złożonych już przez podatników formularzy. Wybór formy (papierowa czy elektroniczna) złożenia tych dokumentów należeć będzie do podatników.

Nowe wzory informacji i deklaracji obowiązujące od 1 lipca 2019 r. dostępne są na stronie Ministerstwa Finansów pod następującym adresem:
www.podatki.gov.pl/podatki-i-oplaty-lokalne/formularze/.