W związku z dużym zainteresowaniem dofinansowaniami na rozwój przedsiębiorczości w ramach podziałania 19.2 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania PROMENADA S 12 informuje, że limit dostępnych dla LGD środków na rozwój działalności gospodarczej dla mikro i małych przedsiębiorstw został wyczerpany. Ewentualne dodatkowe nabory będą ogłaszane w przypadku pojawienia się oszczędności z dotychczas realizowanych operacji, jednak nie wcześniej niż w IV kwartale 2019 r.

W roku 2019 planowane są nabory wniosków w ramach następujących zakresów:

• podejmowanie działalności gospodarczej (dla osób nieubezpieczonych w KRUS w pełnym zakresie z mocy ustawy, mających miejsce zamieszkania na obszarze objętym LSR, i które w ciągu ostatnich 24 miesięcy przed złożeniem wniosku nie prowadziły działalności gospodarczej) – planowany nabór wniosków IV kwartał 2019

• zachowanie dziedzictwa lokalnego (dla organizacji pozarządowych) – planowany nabór wniosków IV kwartał 2019 roku.

• wzmacnianie kapitału społecznego (dla organizacji pozarządowych) – planowany nabór wniosków IV kwartał 2019 roku.

Jednocześnie informujemy, że od początku wdrażania LSR, tj. od 2016 r. zostało ogłoszonych łącznie 9 naborów wniosków, w tym 2 nabory na rozwój i podejmowanie działalności gospodarczej w termiach od 12.10.2016 – do 18.11.2016 oraz od 27.02.2018 – do 23.03.2018 .

Łączny limit środków na rozwój działalności gospodarczej wynosił 1,8 mln. zł.

Łączny limit środków na podjęcie działalności gospodarczej wynosił 1,2 mln. zł.

Pozostałe nabory dotyczyły budowy lub przebudowy publicznych dróg gminnych lub powiatowych, rozwoju infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, zachowania dziedzictwa lokalnego oraz wzmocnienia kapitału społecznego. Łączna kwota udzielonego wsparcia w ramach tych zakresów wyniosła blisko 2,3 mln. zł.