Z dużymi osiągnięciami występowały zespoły śpiewacze z naszej Gminy na VII Międzypowiatowym Festiwalu Zespołów Śpiewaczych - Werbkowice 2017.

3

W sobotę(11.11.2017 r.) w pierwszym dniu przesłuchań konkursu na scenie prezentowały się zespoły śpiewacze (w tym soliści i duety) nie posiadające strojów ludowych bądź tylko na nie stylizowane. W gronie 10 solistów/duetów oraz 22 zespołów, Komisja Konkursowa w składzie Krzysztof Gumiela (przewodniczący), Kornelia Niedbał, Andrzej Borowy przyznała wyróżnienie dla: Zespołu śpiewaczego RADOŚĆ z Liszna;
Najlepszą wokalistką została Pani Maria Kociuba z Liszna (za autentyczność w głosie i w repertuarze oraz za tradycyjne wykonanie utworu Tam na onej górze).
• w kategorii soliści i duety: II miejsce wyśpiewał – duet Agnieszka Bandosz i Jolanta Dzikon; ( zespół śpiewaczy Echo).
• w kategorii zespoły z kapelą: I miejsce wyśpiewałZespół śpiewaczy ECHO z Gołębia wraz z kapelą z Wólki Kańskiej.

Oprócz nagrodzonych w Festiwalu udział wzięły Zespoły śpiewacze Pawłowianki z Pawłowa i Seniorki z Kanie –Stacja, oraz soliści Malwinka Lachowska z Pawłowa i Paweł Bandosz z Gołębia .

Serdecznie gratulujemy !!!!!!

1