Pierwszy raz i już sukces.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Wólka Kańska po raz pierwszy wzięły udział w Jarmarku Wielkanocnym organizowanym przez Chełmską  Redakcję tygodnika „ Nowy Tydzień” .  Jak mówiły jadą z ciekawości, przyjrzeć się jak wygląda kiermasz, co do zaoferowania kupującym mają inni wystawcy, podpatrzeć nowinki dekoratorskie i świąteczne.

Dlatego też same na jarmark  przygotowały wszystkiego po trochu. Były więc świąteczne akcenty  dekoracyjne ( słomiane zające, koszyczki i pięknie wykonana kokosza).

Ze względu na zbliżające się święta w tej ofercie  nie mogło zabraknąć tego co będzie gościć na każdym stole -  serników i bab wielkanocnych, dużych jak i miniaturowych do koszyczka wielkanocnego oraz wyrobów wędliniarskich – przepysznej wędzonej szynki , klopsu o intrygującej nazwie „ oko teściowej” oraz pasztetu z królika. Właśnie ten ostatni wyrób pań z KGW Wólka Kańska znalazł uznanie w oczach a może kubkach smakowych jurorów oceniających kilkadziesiąt produktów oferowanych na kiermaszu i zdobył laur „ Smak Świąt”.

Należy nadmienić, iż to nie pierwszy sukces kulinarny pań z Wólki Kańskiej. Ponieważ ich popisy kulinarne zdobywają uznanie również przy okazji innych konkursów kulinarnych między innymi  na Jarmarku Pawłowski – Ginące Zawody, czy  trawnickiej „ Zacierze”.  Szczerze Gratulujemy nagrody i mamy nadzieję, że będą kolejne.

W trakcie Jarmarku Wielkanocnego występowały również zespołu ludowe z terenu Powiatu, które swoimi występami umilały kiermasz. Wśród zespołów nie mogło zabraknąć przedstawiciela naszej Gminy. Tym razem w repertuarze pieśni wielkanocnych wystąpił  zespół śpiewaczy „ RADOŚĆ” z Liszna.

zwycizczynie

Panie Zuzanna Kądziela i  Grażyna Rejak  (na zdjęciu brakuje pani Teresy Naróg)  z KGW Wólka Kańska z nagrodą i dyplomem

KGW i Rado

Wspólnie na stoisku Zespół RADOŚĆ i panie z KGW  Wólka Kańska

Rado

Zespół RADOŚĆ tuż przed występem.