Wtorek, 28 maja 2024     Kontrast:

ikona email ikona telefon logo bip

 

Regioset

 

Transmisja sesji Rady Gminy

solary rejowiec 

PORTAL SOLARY-REJOWIECFABRYCZNY

czyste powietrze

 

 BUSINESS GMINA

 

 Monitor polski

Dziennik Ustaw

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

Gminny Portal Mapowy

harmonogram odbioru odpadów 

logo mikroporady  

 

budzet obywatelski

 

 

neuvoo 1

Wyszukiwarka ofert pracy

 

folderrejowiec20171

 Folder Gmina Rejowiec Fabryczny 2018

 

GlosPawlowa

pomoc prawna logo

Bezpłatna pomoc prawna

 

Tradycyjnie dopisała aura podczas kolejnego, XI już, Jarmarku Pawłowskiego "Ginące Zawody", który odbył się w niedzielę 5 sierpnia 2012 r. W tym roku gościło na jarmarku około 150 twórców ludowych, wśród których byli m. innymi przedstawiciele bednarstwa, garncarstwa, kowalstwa, wikliniarstwa, tkactwa, malarstwa i rzeźby. Tysiące gości przemieszczało się do kolejnych stoisk, ciesząc oczy wytworami ludowych twórców, a także odnajdując miejsca pokazów wykonywania dawnych zawodów, w tym, m. innymi tradycyjnej techniki toczenia glinianych wyrobów na kole garncarskim. Jak co roku, tak i tym razem, jarmarkowi na każdym kroku towarzyszyła muzyka. Na scenie umiejscowionej na pawłowskim rynku dzieci z Zespołu Szkół w Pawłowie wykonały "taniec lubelski". Także młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie zaprezentowała swoje umiejętności taneczne licznie zgromadzonej publiczności. W bloku muzycznym zespołów śpiewaczych zaprezentowali się gościom jarmarku: "Pawłowianki" z Pawłowa, Zespół Śpiewaczy "Radość" z Liszna, "Złota nuta" ze Lwowa (Ukraina), Kapela Ludowa "Hańszczanie" z Hańska oraz Zespół "Koral" i Kapela Podwórkowa "Wesołe kaszkiety" z gm. Kamień. Koncertował także Zespół Muzyczny "Lolek Orkiestra" z Zamościa. Duże wrażenie na uczestnikach tegorocznego jarmarku zrobił przyjazd kawalkady ponad 20 motocyklistów zrzeszonych w lubelskim klubie Harley Davidson.
W trakcie trwania jarmarku zostały przeprowadzone konkursy na lokalne potrawy.
W kategorii .produkty pochodzenia zwierzęcego. I miejsce zdobył "Ser ekologiczny z ziołami" (Jerzy Moń z Siennicy Nadolnej). Wyróżnienie - "Rolada łososiowa w szpinaku po wileńsku" (Stowarzyszenie "Lepsze Jutro" Wólka Kańska). W kategorii "produkty pochodzenia roślinnego" I miejsce przyznano za "Placek ziemniaczany w cieście makaronowym" (Rada Sołecka w Gołębiu). Wyróżnienie zostało przyznane za produkt "Chleb z czosnkową niespodzianką" (Danuta Szelest z Marynina gm. Siedliszcze). W kategorii "produkty inne" I miejsce przyznano za "Śliwowicę" (Zofia Stepaniuk z Kol. Czułczyce) zaś wyróżnienie otrzymała "Nalewka z aronii" (Rada Sołecka w Gołębiu).
Nagroda - "Złota chochla" została przyznana Radzie Sołeckiej z Gołębia za "Placek ziemniaczany w cieście makaronowym".
Rozstrzygnięty został podczas tegorocznego jarmarku XII Powiatowy Konkurs Garncarski. Tematem konkursu były "Małe dzieła na naszych parapetach". Dwa równorzędne I miejsca przyznano Leszkowi Kiedzie i Sławomirowi Żołnaczowi, II Arturowi Żołnaczowi i dwa równorzędne III miejsca Pawłowi Pileckiemu i Sebastianowi Kozłowskiemu.
W imieniu Starosty Chełmskiego nagrody wręczył Dyrektor Wydziału Rozwoju, Edukacji, Kultury i Sportu Jacek Kosiński.
Przeprowadzono także "Konkurs na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonywania dawnego zawodu". I miejsce przyznano Sławomirowi Żołnaczowi (garncarstwo), II - Sebastianowi Kozłowskiemu (garncarstwo) i III . Dianie Cygan (ceramika).
Nagrodą publiczności został wyróżniony Leszek Kiejda.
O zabezpieczenie kulinarne zadbały gospodynie zrzeszone w Rejowieckim Stowarzyszeniu Agroturystycznym, Kole Gospodyń , Stowarzyszeniu "Lepsze Jutro" z Wólki Kańskiej oraz Zespoł Szkół w Pawłowie.
Tegoroczny Jarmark Pawłowski zakończyła tradycyjna zabawa z udziałem Zespołu "Rainbow" z Krasnegostawu oraz pokaz sztucznych ogni.
Do zobaczenia na jarmarku za rok.

XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć

XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć
XI JARMARK PAWŁOWSKI GINĄCE ZAWO - galeria zdjęć