Samorząd Gminy Rejowiec Fabryczny zaprasza sympatyków twórczości i rękodzieła ludowego na Jubileuszowy XX Jarmark Pawłowski - „Ginące Zawody„ w Pawłowie.

Tegoroczna edycja naszego wydarzenia kulturalnego odbędzie się dnia 7 sierpnia 2022r.

Na Jarmarku swoje wyroby będzie prezentować około 200 wystawców. Nie zabraknie również atrakcji w postaci warsztatów i pokazów ginących zawodów, konkursów oraz występów kapel  i śpiewaków ludowych.

Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Rejowiec Fabryczny zadbają o to, aby w trakcie jarmarku można było się posilić tradycyjnymi swojskimi przysmakami.

Dla uczestników organizowane są konkursy tematycznie związane z ginącymi zawodami.

Przewidziane konkursy:

• XXI Konkurs Garncarski pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego

• Na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu pod patronatem Starosty Chełmskiego

• Konkurs kulinarny – „ Tradycyjne Smaki Gminy Rejowiec Fabryczny „ pod patronatem Wójta Gminy Rejowiec Fabryczny

• Konkursy dla publiczności

W roku bieżącym imprezę uświetni występ Zespołu „ Piersi” .

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem imprezy.

W razie wątpliwości         prosimy o kontakt

- Andrzej Kosz         606 243 773

- Małgorzata Czerwińska - Stańczak           82 5664 202

Do pobrania :

- Karta zgłoszenia na jarmark dla twórców ludowych.

- Regulamin imprezy

- Regulamin konkursu „Tradycyjne Smaki Gminy Rejowiec Fabryczny ”

- Regulamin konkursu na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu.

- Karta zgłoszenia - konkurs kulinarny.

- Karta zgłoszenia - konkurs na najbardziej atrakcyjną prezentację wykonania dawnego zawodu.

- Regulamin i karta zgłoszeniowa XXI konkursu garncarskiego

Godzinowy program tegorocznego Jarmarku Pawłowskiego- Ginące Zawody będzie zamieszczony na stronach internetowych i mediach społecznościowych organizatorów oraz lokalnej prasie na około 14 dni przez terminem imprezy.